آموزشی, زیبایی

10 نکته طلایی مراقبت از مو در خواب

مراقبت از مو در خواب

آیا بحال به فکر مراقبت از مو در خواب بودی؟ فکر کردی که توی مدتی که خواب هستی ممکنه چه آسیبی به موها براثر حرکت های سر یا بالشتی که استفاده می کنی به وارد بشه؟ اگر تا حالا بهش فکر نکردی یا نمیدونی که باید برای مراقبت از مو در خواب چه کارهایی بکنی بهتره توی این مقاله همراه ما باشی تا 10 نکته طلایی رو بهت بگم. اگه مراقبت از مو درست انجام نشه ریزش موی شما هرروز بیشتر میشه و مدام از خودت میپرسی که چرا و علت این ریزش مو چیه؟!

پس با دلورس همراه باش تا 10 نکته طلایی مراقبت از مو در خواب رو با هم بررسی کنیم 🙂

روش های مراقبت از مو در خواب

قطعا تجربه ریزش مو در طول روز را داشته اید اما چرا؟ می‌گویند ریزش 100 عدد مو در طول روز کاملا طبیعی است اما گاهی این ریزش به قدری زیاد است که فرد دچار کم مویی می شود و اعتماد به نفس خود را تا میزان زیادی از دست می دهد. داشتن موهای زیبا و پر هنیشه باعث زیبایی می شود.

ریزش مو جدا از حالت طبیعی خود، می‌تواند عوامل مختلفی داشته باشد. عوامل داخلی و خارجی همه به میزان های مختلفی می توانند تاثیرگذار باشند. تارهای مو در چندین مرحله تغییرات زیادی را تجربه می کنند بنابراین بهتر از مراقبت از مو مخصوصا در خواب را جدی بگیرید تا میزان آسیب و ریزش را کم کنید.

در این مقاله از دلورس همراه ما باشید تا روش هایی را به شما یادآور شویم که از ریزش و شکستگی موها در خواب جلوگیری کند.

مراقبت از مو در خواب

10 روش موثر برای جلوگیری از آسیب در هنگام خواب

به کمک روش هیا زیر از آسیب به موها در هنگام خواب جلوگیری کنید:

1. با موهای خیس نخوابید!

موها زمانی که خیس هستند، شکننده‌تر می شوند. اگر شب ها استحمام می کنید باید قبل از رفتن به رختخواب آن‌ها را کاملا خشک کنید. پیوندهای پروتئینی در زمانی خیسی مو ضعیف تر هستند بنابراین راحت شکننده و آسیب پذیر می شوند.

خب سوال اینجاست که اگر موهایمان خیس بود در هنگام خواب چکار کنیم؟

بهترین روش این است که موهایتان را با یک حوله نرم خشک کنید و آب اضافی را بگیرید. سپس از انگشتان‌تان برای باز کردن گره موها استفاده کنید. این بهترین روش برای جلوگیری از ریزش و شکستن موها در هنگام خواب است. همچنین توصیه می کنید از شامپوهای نرم کننده استفاده کنید تا موهایتان گره نخورد.

2. روغن مو را فراموش نکنید!

استفاده از روغن مو برای افزایش استقامت و مراقبت از مو در خواب مفید است. بنابراین می‌توانید قبل از خواب موهایتان را با روغن ها مقاوم کنید. به این ترتیب هم خشکی مو از بین می‌رود هم از اصطلاک بین آن‌ها ماسته می شود.

فراموش نکنید روغن ها تاثیر زیادی در جلوگیری از ریزش ناخواسته موها دارند.

نکته مهم: توجه داشته باشید که فقط مقدار کمی از روغن استفاده کنید زیرا ممکن برخی از پوست های سر مستعد ابتلا به شوره و عفونت های قارچی باشند.

مراقبت از مو در خواب

3. روبالشی های ابریشمی گزینه خوبی هستند.

طبیعتا موهای بلند بیشتر در معرض ریزش و شکستگی هستند. شاید سوالتان این باشد پس چکار کنیم؟ استفاده از روبالشی های ابریشمی می‌تواند مشکل شما را حل کند.

ترکیب بافت پارچه های ابریشمی باعث می شوند موها به راحتی روی آن سر بخورند و آسیب نبینند. یکی از علت های شکنندگی و خشکی موها استفاده از پارچه های پنبه ای است.

4. در هنگام خواب از کلاه های ابریشمی استفاده کنید.

برای محافظت کامل از موهایتان پیشنهاد ما استفاده از کلاه های ابریشمی است. با این روش دیگر تضمین خواهید کرد که موهایتان در طول شب در ایمنی کامل خواهد بود. همچنین از گره خوردن موها جلوگیری کرده و اصطلاک بین موها را میزان زیادی کاهش می دهد.

بنابارین برای جلوگیری از آسیب و مراقبت از مو در خواب یک کلاه ابریشمی خوب بخرید و با خیالی آسوده استفاده کنید.

مراقبت از مو در خواب

5. اکستنشن موها را حذف کنید | مراقبت از مو در خواب

در حالت عادی در هنگام خوابیدن باید موها راحت و آسوده باشند و تمامی مواردی که باعث افزایش سطح خشکی موها می شوند را حذف کنید. حتما قبل از خوابیدن اکستیشن های مو را جدا کنید تا در طول شب نفس بکشند. در این صورت صبح که از خواب بیدار می شوید موهایتان سرحال و بدون هیچگونه آسیبی هستند.

همچنین به هیچ عنوان از اسپری های الکلی استفاده نکنید که تنها باعث آسیب به موها می شود. بهترین روش برای جلوگیری از آسیب این است که گیره ها و پنس ها را از موها برای جلوگیری از آسیب بیشتر جدا کنید.

6. موهایتان را حتما در هنگام خواب ببندید!

سوال اینجاست که آیا برای مراقبت از مو در خواب آن‌ها را ببندید؟ قطعا بله! برای مراقبت از مو در خواب آن‌ها را پایین ببندید تا از کشیده شدن و شکسته شدن موها جلوگیری شود.

مراقبت از مو در خواب

7. از بستن موها با گیره های فلزی و پلاستیکی خودداری کنید.

اینکه چگونه موهایمان را در هنگام خواب ببندیم مهم است. از بستن کش موها و گیره های پلاستیکی و فلزی در هنگام خوابیدن خودداری کنید زیرا اصطکاک بین موها را افزایش می دهد و باعث شکستگی و ریزش آنها می شود. کش ها و تل های ابریشمی گزینه های خوبی برای استفاده در شب هستند.

8. از خوابیدن در اتاق خشک جلوگیری کنید.

محیط خشک و کم آب نه تنها پوست بلکه موهایتان را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. جدا از هرگونه مراقبت قبل از خواب و پوشاندن موها باید اتاقی هم که در آن می‌خوابید کاملا مرطوب باشد. برای مرطوب نگه داشتن اتاق کافیست از دستگاه های بخار استفاده کنید یا هنگام خواب بخاری را خاموش یا تا حد امکان شعله آن را کم کنید. این کار از خشک شدن موها تا حد زیادی جلوگیری می کند.

مراقبت از مو در خواب

9. موهایتان را قبل از خواب شانه کنید.

درست مثل دندان ها، موها هم برای داشتن خوابی راحت و آرام باید آراسته و تمیز شوند. بهتر است برای مراقبت از مو در خواب قبل از رفتن به رختخواب موها را با یک برس چوبی به آرامی شانه بزنید تا گره هایشان باز شود.

10. موهایتان را مقداری مرطوب کنید.

موها با پوست فرقی نمی کند، همانطور که پوست‌تان نیاز به رطوبت دارد موها هم قبل از خواب به رطوبت نیاز دارند. بهتر است قبل از خواب با یک نرم کننده موها را مرطوب کنید. موها برای سالم ماندن به این رطوبت نیاز دارند.

البته استفاده از ماسک مو کراتین برای مراقبت از مو در خواب گزینه بهتری است زیرا نرم کننده ها برای استفاده در شب مناسب نیستند.

 

در پایان…

این نکات را برای مراقبت از مو در خواب جدی بگیرید تا موهای پرپشت و زیبایی داشته باشید. حتما یک روتین مو برای خواب در نظر بگیرید و با رعایت نکات ذکر شده از آسیب و ریزش موی بی رویه جلوگیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.